گردش و تفریح

بهشت در استان لرستان

ایران کشوری است که از لحاظ پوشش گیاهی تنوع فوق‌العاده‌ای دارد. در ایران جنگل‌های زاگرس با ۶ میلیون هکتار مساحت، ۴۰ درصد از وسعت کل جنگل‌های ایران را به خود اختصاص داده‌اند. این میزان از جنگل‌های زاگرس، در ۱۱ استان کشور پراکنده هستند. پوشش گیاهی اکثر درختان جنگلی منطقه زاگرس را درختان بلوط تشکیل می‌دهند. یکی از این جنگل‌های زیبا و پرطرفدار جنگل‌های نای‌انگیز در غرب ایران هستند. این جنگل به‌طور شگفت‌آوری زیبا است و تمام عناصر زیبایی طبیعی را در خود جمع کرده است. طبیعی است که زیبایی تمامی جنگل‌ها در فصل‌های سبز چندین برابر است.

جنگل نای انگیز

یکی از بهترین مناطق گردشگری در نزدیکی خرم آباد «جنگل نای انگیز» است که فاصله کم آن تا این شهر باعث شده که گردشگران زیادی برای طبیعت گردی و لذت بردن از زیبایی‌های طبیعت خودشان را به آنجا برسانند، جنگلی که هر انتظاری که از یک طبیعت زیبا دارید را برآورده می‌کند؛ کوهستان، آبشار، جنگل، هوایی پر از اکسیژن و البته چشم انداز‌های جذاب گردشگران زیادی را به جنگل نای انگیز در استان لرستان می‌کشاند. ادامه این مطلب را به نقل از بخوانید.

پوشش گیاهی لرستان

استان لرستان مملوء از جاذبه‌های شگفت انگیز و زیباست که خیلی از آن‌ها همچنان بکر و دست نخورده اند. در جنوب شرقی این استان به روستایی به اسم نای انگیز می‌رسیم که جنگل و آبشار‌های زیبایی را در خود جای داده است. بدون شک جنگل نای انگیز نمونه‌ای زیبا از جنگل‌های بلوط زاگرس است و چشم انداز‌های خیره کننده‌ای دارد. تا همین چند سال پیش اگر به این منطقه پا می‌گذاشتید با طبیعتی بکر و دست نخورده روبرو بودید، اما امروز دیگر با معروف شدن این منطقه و بازدید زیاد گردشگران طبیعت منطقه کمی از روز‌های طبیعی اش فاصله گرفته است.

جنگل‌های نای‌انگیز هرآنچه را که طبیعت‌دوستان بخواهند، در دل خود نهفته دارند. بنابراین کمتر کسی است که به این مکان‌ها سفر کرده باشد و تمایل دوباره و چندباره برای دیدن این جنگل رویایی نداشته باشد. آبشار، جنگل، کوه، هوای فوق‌العاده پاک، سرسبزی جنگل در بهار، صدای دلنشین پرندگان، صدای آب آبشار، همه این‌ها جذابیت‌هایی است که این جنگل‌ زیبا در خود جمع کرده‌اند. این جنگل مجموعه‌ای از تمامی زیبایی‌های طبیعی را در خود جای داده است.

نکات قابل توجه

  • آبشارهای موجود درجنگل نای‌انگیز به‌صورت پلکانی و مینیاتوری به حالت کاملا طبیعی شکل گرفته‌اند.
  • کهن‌سال‌ترین بلوط‌ها در منطقه زاگرس است. از این رو جنگل‌های بلوط مناطق زاگرس با عنوان موزه بلوط هم شناخته می‌شوند.
  • پوشش گیاهی جنگل‌های نای انگیز از بلوط است؛ بلوط به دلیل نقشی که در زندگی مردم این منطقه داشته در نزد مردم زاگرس‌نشین دارای تقدس و احترام است.
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی هوشیاری پور

علاقه مند به یادگیری و اشتراک گذاری یادگیری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن