گردش و تفریح

به دور از هیاهوی شهر

یکی از قدیمی ترین محله های تهران که آوردن نامش خاطره های بسیاری را در ذهن تهرانی ها و ایرانی ها زنده می کند، تجریش است. جایی که امامزاده صالح معروف را در خود جای داده است و در کنار آن بازارها، پاساژها، رستوران ها و مغازه های کوچک و بزرگ دیگری نیز دیده می شود.

بازار تجریش

در بین این همه، بازار سرپوشیده تجریش یکی از معروف ترین بازارهای قدیمی تهران است که خرید و گشت و گذار در آن طرفداران بسیاری دارد و خیلی ها از نقاط مختلف شهر، حتا آنهایی که در آنسوی پایتخت زندگی می کنند به اینجا می آیند تا گشتی در این بازار رنگارنگ بزنند.

این بازار که در منطقه شمیرانات تهران واقع شده است، از یک سمت به تکیه مشهور تجریش و امامزاده صالح و از سوی دیگر به میدان قدس و میدان تجریش راه دارد و دو محله قدیمی سرپل و تجریش را به هم می رساند. بازاری که در آن می توان کالاهای متنوع، خوراکی های تازه و خوشمزه و گاهی عجیب، صنایع دستی مختلف و بسیاری دیگر را خرید و دست پر به خانه بازگشت، جایی که بسیاری از گردشگران از آن به عنوان مکانی نوستالژیک یاد می کنند و در اولین فرصت دوباره به آن سر می زنند.

نکاتی درباره این بازار

  • اگر وقت زیادی برای خرید نداشتید و میخواستید سریع و به دور از دغدغه خرید خود را انجام دهید، بازار تجریش را از دست ندهید.
  • فضایی زیبا، با تنوعی از اجناس، تنوعی از رنگ، تنوعی از زندگی، به دور از ترافیک و هیاهوی شهر تهران، در نزدیکی مترو تجریش، یک بازار کوچک ولی در عین حال متنوع از اجناس متفاوت، جایی که فقط باید تجربه اش کرد.
  • اگر می خواهید خریدی به دور از شلوغی بازار را تجربه کنید پیشنهاد ما این است که ساعت ۷ الی ۹ صبح و بعد از ۳ بعدازظهر به بازار نروید و در ساعتی خارج از این ساعات به بازار سر بزنید.
برچسب ها
نمایش بیشتر

علی هوشیاری پور

علاقه مند به یادگیری و اشتراک گذاری یادگیری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن