غذا

دانستنی هایی درباره بیسکویت

آیا تابحال به اینکه بیسکویت چگونه تهیه می شود فکر کرده اید؟ و یا اینکه از چه مواد تشکیل دهنده ای تهیه می شود؟

معنی بیسکویت

کلمه ی بیسکویت به معنای “دو بار پخته شده” می باشد و اساسا بیسکویت در دو مرحله پخت می شود، به این ترتیب که ابتدا مواد بیسکویت در فر داغ برای مدتی حرارت می بیند و سپس به فر خنک منتقل می شود و برای مدتی می ماند و پس از آن خارج شده و قابل استفاده می باشد.

البته همه ی بیسکویت ها پخته نمی شوند و برخی سرخ می شوند و برخی دیگر پس از گذشت دو مرحله پخت، سپس در دمای بالا حرارت دیده تا خشک و ترد گردد.

مزیت

از جمله مزایای بیسکویت این است که نیازی به مواد نگهدارنده ندارد و سالم بودن آن را ثابت می کند ولی همچنان افزودنی های طعم دار به آن اضافه می شود.

بیسکویت یا ویفر؟

اغلب فکر می کنند که ویفرها به دلیل اینکه نرم تر بوده و راحت تر خورده می شود، پس در حرارت کمتری پخت شده اند و سالم ترند و به بیسکویت ها ارجحیت دارند، ولی اینگونه نیست زیرا ویفر بیسکویتی است که بین آن کِرِمی وجود دارد که از روغن و شکر تهیه شده است و همین امر باعث می شود نسبت به بیسکویت ناسالم تر باشد.

در کل می توان گفت بیسکویت خوب است، هم به عنوان میان وعده در صبح و عصر، بخصوص اگر با چایی مصرف شود. البته چون بیسکویت ماده ای پرکالری حساب می شود، پس بهتر است در مصرف آن زیاده روی نشود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی هوشیاری پور

علاقه مند به یادگیری و اشتراک گذاری یادگیری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن