غذا

از تاریخچه اکبر جوجه چه می دانید؟

اکبر جوجه نامی است که همه ی ما کمابیش شنیده ایم و ناخودآگاه با شنیدن نام آن دهانمان آب می افتد و هوس میکنیم. اما اصلا اکبر جوجه چیست؟ نام یک غذاست؟ نام یک برند یا فروشگاه است؟ و یا حتی نام یک دستور پخت و یک روش خاص درست کردن جوجه است؟ و یا اصلا جوجه در آن بکار می رود یا خیر؟ امروز ما می خواهیم تاریخچه اکبر جوجه به همراه اینکه چگونه بوجود آمد و تمامی ابهامات پیرامون آن را برای شما مطرح کنیم. با پین جاب همراه باشید.

به راستی اکبر جوجه چیست؟

اکبر جوجه با وجود ابهامات بسیار زیادی که پیرامون خود دارد، باید بگوئیم که نام یک رستوران زنجیره ای است که برای اولین بار در سال ۱۳۳۰ شمسی در استان مازندران راه اندازی شد. بنیان گذار آن جناب آقای “علی اکبر کلبادی نژاد” به همراه همسر ایشان است که در مکانی که اجاره ای بود شروع به کار کردند.
به هر حال اکبر جوجه در ادامه ی فعالیتش دستخوش تغییرات بسیاری شد. اکبر جوجه برای اولین، بار در گَلوگاه که یکی از شهرهای استان مازندران ایران و در ناحیه شرقی استان مازندران، شکل گرفت. از آنجایی که دست و پنجه ی آقای کلبادی نژاد در زمینه ی پخت و پز کاملا طلایی بود، این رستوران در ادامه ی فعالیتش به سرعت رونق گرفت و در سراسر ایران به واسطه ی مسافرینی که در این رستوران غذایی خورده بودند، مشهور و معروف شد. می توان موفقیت هر برندی را به حمایت و معرفی ای که به واسطه ی مشتریان آن برند می شود دانست و اکبرجوجه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

آقای اکبر خان کلبادی که دیدند کار و بارشان سکه است و مردم از نوع طبخ جوجه ها به سبک ایشان استقبال می کنند، به کمک برادرشان اقدام به افتتاح شعبه های اکبر جوجه در نقاط مختلف استان مازندران و گلستان نیز کردند. تاریخچه ی اکبر جوجه پر است از فراز و نشیب اما اگر از حق نگذریم، این رستوران فرازهایش بیشتر از فرودهایش است.

این که چرا اکبر جوجه معروف شد در تاریخچه ی اکبر جوجه خواهیم فهمید که دلایل مختلفی دارد اما بدون شک مهم ترین دلایلش این ها هستند که اولا این قهوه خانه در مسیر جاده ی مشهد قرار گرفته است و همین باعث شده بود که بسیار شلوغ شود

آقای کلبادی که به حاج اکبر معروف بود، به دلیل استقبال بسیار زیاد مشتریانش علاوه بر عرضه ی صبحانه شروع به پخت چلو جوجه و چلو تخم مرغ نیز کردند. دیگر به نظر می رسد که به قسمت های هیجان انگیز این ماجرا نزدیک شدیم زیرا، از همان زمان بود که نام حاج اکبر با جوجه های خوشمزه اش پیوند خورد. در قهوه خانه ی حاج اکبر، معروف ‌ترین غذایی که عرضه می ‌شد، چلو جوجه ی مخصوص بود که طرفداران پروپاقرصش، رانندگان بودند و بقیه ی غذاهای این قهوه خانه نیز برای افرادی با درآمد کم و شاگرد شوفرها پخته می شد البته آن غذاها نیز بسیار خوشمزه بودند و مهم ترین مزیت و ویژگی آن ها این بود که مقدارشان به حدی بود که حتما آن ها را سیر می کرد. در این میان همسر حاج اکبر نیز برای افزایش درآمد و جذب مشتریان بیشتر، نان محلی و رب انار درست می کرد و می فروخت. حاج اکبر هم که غذاهایش خیلی چرب و چیلی بود، رب انار را که برای هضم غذای چرب مناسب است را به عنوان دسر به مشتریان پیشنهاد می کرد. در این سال ها، حاج اکبر قهوه خانه ی شلوغ و پر طرفدار خود را اداره می کرد تا این که در سال ۱۳۴۲، حاج اکبر و همسرشان به دلیل انتقال جاده ی قدیم به جاده ی جدید و محدود بودن مکان فعلی خود، تصمیم به جا به ‌جایی گرفتند و مکان دیگری در جاده ی امروزی که مسیر ارتباطی استان ‌های مازندران و گلستان است را انتخاب کردند.

رستوران یا نوعی جوجه کباب

حال با تمام این اوصاف، واقعا در حال حاضر اکبر جوجه رستوران است یا نوعی خوراک جوجه؟ در واقع اکبر جوجه در وهله ی اول نام رستوران است و در وهله ی دوم، نوعی سبک در طبخ جوجه کباب. در ابتدای این قسمت باید به شما بگوییم که لقب اکبرجوجه به این دلیل همراه وفادار حاج اکبر شد که به دلیل طبخ جوجه و همچنین قد و قامت کوچک اکبرآقا، مشتریان غذاخوری حاج اکبر لقب اکبر جوجه را به وی و غذاخوری او اطلاق کردند.

با این که حاج اکبر رمز خاص خود را برای آشپزی داشت اما در تاریخچه ی اکبر جوجه آمده است که خوراک جوجه ی حاج اکبر در واقع، جوجه‌ هایی بود که بعد از یک روز در آب و لیمو خواباندن با روغن سرخ می ‌شدند و به همراه برنج زعفرانی و مقدار زیادی رب انار شیرین در اختیار مشتریان رستوران قرار می‌ گرفت.

طرز تهیه

برای درست کردن کباب جوجه به سبک حاج اکبر و تاریخچه ی اکبر جوجه ابتدا باید این مواد لازم را تهیه نمایید:

  • جوجه ی کبابی: ۱ کیلوگرم
  • برنج: ۵ پیمانه
  • رب انار شیرین: ۲ پیمانه
  • لیموترش: ۱ کیلوگرم
  • زعفران دم کرده: ۳ قاشق غذاخوری
  • کره: ۳ بسته
  • نمک و فلفل: به مقدار لازم

تفاوت با جوجه کباب معمولی

اکبر جوجه در اقسام مختلفی سرو میشود ولی میتوان یک تفاوت عمده بین اکبرجوجه و دیگر جوجه کباب ها وجود دارد و آن طرز خواباندن جوجه در آبلیموست که باید جوجه را در نمک و آبلیمو و آب خالی خواباند.

از طرف دیگر اکبرجوجه باید در کره سرخ شود تا طعم واقعی خود را پیدا کند، با این حال در بعضی رستوران ها آن را به سیخ کشیده و میپزند و پس از آماده شدن به آن رب انار می زنند ولی هیچگاه طعو واقعی را ندارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی هوشیاری پور

علاقه مند به یادگیری و اشتراک گذاری یادگیری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن