غذا

همه چیز درباره شیرینی وافل

وافل نوعی شیرینی خوشمزه و ترد است که در سرتاسر دنیا محبوبیت زیادی پیدا کرده است. شیرینی وافل در ایران به نام نان پنجره ای هم شهرت پیدا کرد است که البته ترجمه صحیحی نیست. وافل صدها سال است که در سرتاسر دنیا مصرف می شود و تاریخ آن به قرن ها قبل بر می گردد. این وافل های خوشمزه همراه با میوه و عسل و بستنی و … و در کنار یک فنجان قهوه و چای یک صبحانه عالی و خوشمزه خواهد بود. با پین جاب همراه باشید تا برای شما تاریخچه، انواع و نحوه ی پیدایش آن را شرخ دهیم.

تاریخچه

وافل از ریختن خمیر وافل بین دو قالب پنجره ای تهیه می شود که به آن وافل ساز می گویند. البته در قدیم وافل را به صورت سنتی و در قالب های آهنی می ریختند، اما امروزه دستگاه های وافل ساز تهیه این شیرینی را بسیار راحت کرده اند و به راحتی می توان در منزل هم آن را تهیه کرد. مورخان صنعت غذایی معتقدند که ریشه اصلی شیرینی وافل به یونان باستان بر می گردد. در آن زمان کیک هایی مسطح و تخت توسط دو صفحه فلزی پخته می شد و ابلیوس (Obelios) نام داشت. البته این کیک شیرین نبود و با وافل امروزی بسیار بسیار تفاوت داشت. با این حال برخی معتقدند که این کیک جد اصلی شیرینی وافل است و در طول زمان با تغییراتی که پیدا کرده به وافل امروزی تبدیل شده است.

همه چیز درباره شیرینی وافل، تاریخچه و انواع | مجله غذایی و گردشگری پین جاب

کم کم عسل، خامه و کره هم به خمیر این شیرینی اضافه شدند و قالب های فلزی هم عمیق تر شدند و این شیرینی وافل یا گافر نامیده می شود. به مرور کشورهای مختلف اروپایی دستور تهیه این شیرینی را اقتباس کردند و با تلفیق ذائقه شخصی شان وافل خاص خود را تولید کردند. در نتیجه، در قرن شانزدهم همه وافل مصرف می کردند. امروزه شیرینی وافل در سرتاسر دنیا و به ویژه کشور بلژیک مصرف می شود و انواع مختلفی از آن به بازار آمده است. در حال حاضر می توان حتی نوع یخ زده و آماده آن را هم از فروشگاه خریداری کرد و تنها با چند دقیقه گرم کردن یک وافل خوشمزه و لذیذ داشت.

وافل ساز چیست؟

همه چیز درباره شیرینی وافل، تاریخچه و انواع | مجله غذایی و گردشگری پین جاب

گفتیم که خمیر وافل را داخل قالب دو کفه ای شکل داری می ریزند و در عرض چند دقیقه وافل آماده می شود. امروزه دستگاه وافل ساز در دسترس همه قرار دارد و به راحتی می توان این اسنک و میان وعده خوشمزه را برای بچه ها و بزرگسالان آماده کرد. وافل ساز سنتی در واقع دو قالب آهنی بودند که توسط یک لولا و دستگیره (اغلب) چوبی به همدیگر وصل می شدند و روی آتش تهیه می شد. امروزه دستگاه های وافل ساز از قالب های تفلون و نچسب تهیه می شوند و کار آماده کردن شیرینی وافل را بسیار راحت تر کرده اند.

طعم های مختلف وافل

همه چیز درباره شیرینی وافل، تاریخچه و انواع | مجله غذایی و گردشگری پین جاب

گفتیم که وافل را به صورت های مختلف و با مواد متفاوت می توان سرو کرد. وافل معمولا به صورت شیرین خورده می شود اما در برخی کشورها می توان انواع شور آن را هم پیدا کرد.

وافل نوتلا و توت فرنگی: این وافل را می توان زیباترین و شکیل ترین نوع وافل دانست که در بسیاری از عکس های تبلیغاتی هم از آن استفاده می شود. هنگامی که هنوز شیرینی وافل داغ و تازه است روی آن شکلات نوتلا می ریزند و بعد با تکه های توت فرنگی تزئین می کنند.

همه چیز درباره شیرینی وافل، تاریخچه و انواع | مجله غذایی و گردشگری پین جاب

وافل موز و کارامل: درست است که هوا کمی سرد شده اما هنوز هم می توان ترکیب لذیذ وافل با بستنی را امتحان کرد. اگر به دنبال یک وافل متفاوت و دلچسب هستید این وافل را امتحان کنید. برای تهیه این طعم وافل، روی آن را با بستنی وانیلی، موز، خامه همزده و شهد کاراملی تزیین و سرو می کنند.

وافل و جوجه: یکی از عجیب ترین و خلاقانه ترین ترکیبات وافل، سرو وافل با جوجه است! هرچند عادت داریم که وافل را همراه با مواد شیرین ببینیم اما ترکیب این دو هم طعمی فوق العاده و بی نظیر دارد که پیشنهاد می کنیم آن را امتحان کنید. در بسیاری از کشورها مثل آمریکا این نوع وافل محبوبیت دارد و بعد از تهیه وافل روی آن جوجه سوخاری قرار می دهند و سرو می کنند.

منبع الی گشت

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی هوشیاری پور

علاقه مند به یادگیری و اشتراک گذاری یادگیری ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن